« Atgal
2016-11-18
Bendruomeniškumas
Lapkričio 17 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko Šiaulių m. gimnazijų mokyklų konferencija "Bendruomeniškumas - Šiaulių ateities garantas", kurią organizavo Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinių savivalda, kuravo Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė. 
Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš 9 Šiaulių mieste įsikūrusių mokyklų - J.Janonio, Romuvos, Lieporių, St.Šalkauskio, S.Sondeckio menų ir S.Daukanto gimnazijų, Jovaro ir Dainų progimnazijų. Renginyje dalyvavo apie 70 skirtingo amžiaus mokinių. 
Pasak organizatorių, pagrindinis konferencijos tikslas išsiaiškinti, kaip kiekviena mokykla supranta bendruomeniškumo sąvoką, ką reikia daryti, kad bendruomeniškumo idėja sklistų Šiauliuose.
Konferencijos pradžioje Didždvario gimnazijos mokiniai kiekvienam konferencijos dalyviui ištiesė ranką ir rankos paspaudimu pradėjo renginį – taip parodydami, kad bendruomeniškumas prasideda nuo pačių paprasčiausių dalykų.
Renginį atidarė didždvariečio Dominyko Jokubausko daina, o Didždvario gimnazijos mokinių savivaldos prezidentė Fausta Roznytė, pristatė mokykloje gyvuojančius bendruomeniškumo principus. Susirinkusius pasveikino ir Didždvario gimnazijos tėvų klubo prezidentė Einora Lomeikienė.
Visų konferencijoje dalyvaujančių mokyklų atstovai paruošė namų darbus, parengė originalius savo mokyklų pristatymus, kuriuose atsispindėjo, kaip jų mokyklose suprantamas bendruomeniškumas, kaip jis pasireiškia.
Didždvario gimnazijos neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė pakvietė visus sužaisti kūrybinį žaidimą "Staltiesė". Pasiskirstę į mišrias komandas mokiniai vykdė įvairias komandines užduotis, kurias vėliau turėjo pristatyti. Žaidimo esmė – pagrindų savo bendruomenės restoranui sukūrimas. Gimnazistai turėjo sugalvoti restorano pavadinimą, apibrėžti, kas motyvuoja būti steigėjų komandos (bendruomenės) nariu, taip pat apžvelgti ir demotyvuojančius veiksnius, sukurti ketureilius, kitaip tariant "Arbatėlės poeziją", taip pat kiekvieno restorano savininkai turėjo išvardinti, kas gerintų restorano veiklą, kokias emocijas mokiniai, tėvai, mokytojai ir administracijos atstovai turėtų patirti, užėjus į restoraną. 
Apibendrinant D. Trijonienė padėkojo mokiniams už gražias mintis bei poelgius, kuriais jie kuria savo mokyklų bendruomenę. Kiekvienos mokyklos atstovams buvo įteikti padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą konferencijoje "Bendruomeniškumas – Šiaulių ateities garantas". 
 
Anželika Griciūtė