« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2017-2018 m.m. renginiai »

Tik dalindamiesi savo gerąja patirtimi su kitais mes augame patys!

2018-03-01
Tik dalindamiesi savo gerąja patirtimi su kitais  mes augame patys!
Vasario 20 d. į respublikinę metodinę-praktinę konferenciją „Lietuvių kalbos ir literatūros mokymo problemos ir aktualijos“ susirinko per septyniasdešimt lietuvių kalbos mokytojų iš visos respublikos. Džiugu, kad  nemaža jų dalis jau tapo nuolatiniais dalyviais, nepraleidžiančiais nė vienos konferencijos. Ši, ketvirtoji konferencija buvo skirta ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo, bet ir Šiaulių valstybinės mergaičių lietuviškos (dabar Didždvario) gimnazijos įkūrimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos koordinatorė, skyriaus vedėja Audronė Saldauskienė, pasveikinusi susirinkusius, priminė konferencijos tikslus: dalintis savo gerąja patirtimi, mokytis vieniems iš kitų, išsakyti lietuvių k. ir literatūros mokymo(si) problemas ir kartu ieškoti problemų sprendimo būdų. 
Plenariniame posėdyje buvo išklausyti trys pranešimai: Daiva Stasiulionienė, VšĮ Valstybės institucijų kalbų centro darbuotoja, Klasikų asociacijos narė, mokytoja, kalbėjo apie vieną svarbiausių literatūros kontekstų – Šventąjį Raštą („Biblinė pasaulio sukūrimo ir buvimo kūrinijoje samprata“), Vilma Dulevičienė, 9 kl. literatūros vadovėlio, mokomųjų knygų, pratybų autorė, Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos mokytoja ekspertė, pristatė naujo vadovėlio struktūrą, jam parengtas pratybas („Etapinės tekstų analizės ir interpretacijos strategija I-II kl. literatūros pamokose“), Rimvydas Sruogis, Šiaulių J. Janonio gimnazijos mokytojas ekspertas, papildė pastarąją kalbėtoją ir  pateikė pavyzdžių, kaip galima planuoti vieną ar kitą vadovėlio skyrių („Programos pokyčiai: I klasės 2 skyriaus „Žmogus ir tėvynė“  planavimas“).
Sekcijose mokytojai ne tik išklausė kolegų pranešimų, bet ir turėjo laiko klausti, diskutuoti, o  pranešimai buvo įvairūs: pasidalinta patirtimi apie mokymo(si) metodų, būdų įvairovę, mokėjimo mokytis kompetencijų ugdymą, pasirengimą literatūriniam rašiniui, buvo pateikta lyginamosios kūrinių analizės pavyzdžių, pristatytas vieno autoriaus pamokų ciklo („Viena Sarbievijaus pamoka“, „Pamokų ciklas. V.Mačernis“, „Aš jos ieškojau visą amžių...“ (Č. Milošas) ir kt.) planavimas ir įgyvendinimas, pasidalinta mintimis apie elektroninės bibliotekos „Vyturys“ naudojimosi galimybes, aptarta gimtosios kalbos situacija šiandieninėje visuomenėje ir kt.  Smagu, kad net trys Didždvario gimnazijos mokytojos: Lina Michailovienė, Janina Dombrovskienė ir Živilė Muzikevičiūtė, irgi pasidalijo savo gerąja patirtimi.
Konferencijos pabaigoje buvo pristatytas stendinis pranešimas („Būdai suaktyvinti mokinių savarankišką darbą“) bei apibendrintas sekcijų darbas.  Iš pokalbių, žinučių, laiškų el. paštu išaiškėjo, kad konferencija mokytojams buvo išties naudinga. Tikimės, kad visi grįžo gavę gerų emocijų, pasisėmę naujų idėjų,  kurias realiai pritaikys savo darbe.
 
Audronė Saldauskienė, skyriaus vedėja
Nuotraukos: Maksym Malkov