« Atgal
Titulinis » Naujienos »

Mokyk(is) muziejuje: ar įmanoma mokytis anglų kalbos dailės galerijoje?

2020-02-25
Mokyk(is) muziejuje: ar įmanoma mokytis anglų kalbos dailės galerijoje?

Lietuvos jūrų muziejus organizuoja 4 dalių mokymo(si) ciklą „MOKYTIS MUZIEJUJE”, kurio pagrindas – kultūros ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas. Šio bendradarbiavimo siekis – mokytojo ir Lietuvos jūrų muziejaus kartu paruoštos bendrojo ugdymo programą atitinkančios pamokos bei pamokų turinį lydinti metodinė medžiaga, sukurtų pamokų prieinamumas visiems Lietuvos mokytojams. 

Į pirmąjį  susitikimą „ATRASK BENDRADARBIAVIMO DŽIAUGSMĄ. Gerosios patirties sklaida” vasario 17 d. buvome pakviestos kartu su Ernesta Šimkiene, Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratore, l. e. p. direktore, pasidalinti sėkminga mokyklos ir galerijos bendradarbiavimo patirtimi. Šiais mokslo metais Didždvario gimnazijos antrokų (IIM, IIP kl.) anglų kalbos pamokos tema „Kas yra menas?“ vyko Šiaulių dailės galerijoje. 

Nauja erdvė ir teritorija visuomet yra tam tikras iššūkis, nauja patirtis ir savęs atradimas. Šių dienų mokymasis nebegali užsidaryti (greičiausiai niekada ir negalėjo) tik mokyklose. Jis vyksta visą gyvenimą nuolat mokantis, o realios patirtys tai tik sustiprina. Pamokos muziejuje ar galerijoje reikalauja kūrybinių pastangų iš mokytojų, mokinių ir muziejų bei galerijų darbuotojų. Neįprasta pamokos erdvė ir formatas yra sudėtingas ir tuo pačiu įdomus iššūkis, todėl verta žengti žingsnį už mokyklos ribų, atrandant naują pažinimo ir patyrimo būdą.

Diena, praleista Klaipėdoje, buvo labai naudinga. Mes turėjome progą pabendrauti su bendraminčiais: pasidalinti pamokų kitoje erdvėje patirtimi, aptarti jų naudą ir aktualumą. Ar įmanoma mokytis anglų kalbą  (ir ne tik) galerijoje? Mūsų atsakymas – TAIP. Ir tai yra labai įdomu.

Anglų kalbos mokytoja Alla Chvostova