« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Literatūrinė-muzikinė popietė „Sidabro amžiaus veidrodžiai“

2019-12-16
 Literatūrinė-muzikinė popietė „Sidabro amžiaus veidrodžiai“

Lapkričio 28 d. rusų kalbos mokytojos (N. Ploshenko ir J. Briedytė) ir mokiniai pakvietė gimnazijos bendruomenę į literatūrinę- muzikinę popietę „Sidabro amžiaus veidrodžiai“.

XIX a. pab.–XX a. pr. – vienas sunkiausių, bet  įdomiausių Rusijos istorijos periodų. Ši epocha, kupina socialinių kataklizmų, permainų ir reformų, tai tarsi Rusijos dailės, muzikos ir literatūros Renesansas. Tuo metu Maskvos ir Sankt-Peterburgo kavinėse savo kūrinius skaitė jauni poetai, vėliau tapę rusų literatūros klasikais. Būtent jų eilėraščiai, literatūros šedevrai, ir nuskambėjo popietėje: A. Achmatovos „Сероглазый король“, B. Pasternako „Зимняя ночь“, M. Cvetajevos „Мне нравится, что вы больны не мой“ ir daugybė kitų. 

Popietėje skambėjo ne tik eilėraščiai, renginio vedėjai papasakojo ne vieną garsaus poeto meilės istoriją:  poeto A. Bloko meilę garsaus chemiko D. Mendelejevo dukrai L. Mendelejevai, poetų N. Gumiliovo ir A. Achmatovos tarpusavio santykius, poetės M. Cvetajevos ir jos vyro S. Efrono dramatišką meilės istoriją ir kt.  Meilės peripetijos įkvėpė šiuos rusų poetus kurti ir išlieti savo jausmus eilėmis. 

Renginį papuošė muzikos ir vaizdinių vizualizacijos, mokinių atliekami romansai.

Gabija Urbanavičiūtė, IIY kl.