« Atgal
2017-12-20
Verslo plano turnyras

Sveikiname Pauliną Maskaliovaitę, Aistę Norkutę, Ugnę Pališaitytę!

Dvi dienas „Inovatorių slėnyje“ (Zarasų raj., Antalieptė) darbavosi Šiaulių Didždvario, J. Janonio, Šiaulių universiteto, S. Šalkauskio gimnazijos, Šiaulių profesinio rengimo centro ir Šiaulių valstybinės kolegijos mokiniai, susiskirstę į devynias komandas. Šiemet buvo pasiūlyta nelengva užduotis – sukurti verslo planą socialiniam verslui. Turnyro dalyviai užduotis pradėjo įgyvendinti dar namuose – komandos į turnyrą turėjo atvykti atlikusios namų darbus, pasirengusios savo pirminius planus, kuriuos, susirinkę Antalieptėje, pirmiausia ir pristatė. Verslo idėjos buvo susijusios su pagalba senjorams, neįgaliesiems, atliekų rūšiavimu ir jų perdirbimu. Žinoma, tai buvo trumpai išsakytos idėjos, kurioms dar trūko sistemiškumo, nebuvo išsamiai suskaičiuoti biudžetai, nenumatytos rizikos, kitos verslui svarbios detalės. Todėl patyrę konsultantai Urtė Žukauskaitė-Zabukė, Arūnas Survila ir Monika Juknienė dvi dienas Antalieptėje bendravo su mokiniais, patarė jiems, diskutavo, skyrė įvairiausių užduočių, kol pagaliau atėjo finalinis etapas – komandoms reikėjo pristatyti jau patobulintus verslo planus. Jie nuo pirmą kartą pateiktų skyrėsi kaip diena ir naktis – patraukliai, išsamiai, argumentuotai skambėjo dėstomos mintys, kurias lydėjo prezentacijos. Verslo plano turnyro dalyviai drąsiai atsakinėjo į klausimus, diskutavo, gynė savo verslo idėją.

Dvi dienos (gruodžio 15-16 d.) atkaklaus darbo, kūrybiškumo ir sumanumo, komandos sutelktumo – ir galima džiaugtis Verslo plano turnyro nugalėtojų titulais bei prizais! Verslo plano turnyrą šiemet laimėjo Didždvario gimnazijos komanda „A.G.N.A“ - Paulina Maskaliovaitė (kapitonė), Aistė Norkutė ir Ugnė Pališaitytė. 

Pirmosios vietos laimėtojų verslo idėja yra susijusi su išmaniosios apyrankės „A.G.N.A“, galinčios padėti sekti žmogui savo sveikatos būklę, sukūrimu. Šį įrankį merginos siūlo naudoti siekiant laiku prognozuoti širdies kraujagyslių susirgimus, sekti savo organizmo sveikatos būklę. Beje, laimėtojos buvo padovanotos … išmaniosiomis apyrankėmis.

Verslo plano turnyras – Šiaulių savivaldybės finansuojamos jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programos renginys, šios programos partneris – Šiaulių verslo inkubatoriaus.

Video

Nuotraukose: Verslo plano turnyro akimirkos.