Naujienos

European Solidarity Corps

2019-09-02

 

2019-2020 m.m. Šiaulių Didždvario gimnazijoje savanorišką tarnybą atlieką trys savanoriai: Mariam Kedavra (Armėnija), Sabina Alishova (Azerbaidžanas) ir Dave Kock (Austrija).


 

Hi. I’m Maria. I’m from sunny Armenia. I love art, photography, cats, music, traveling, reading. I will be very glad if I could share something with you and exchange our experiences. I’m looking forward to know you better. Ačiū.

 

 

Sabina Alishova DOB: 8 May 1995
Studied Geography at Baku State University.
Member of A(L)AR(M) Dance Crew since January 2013.(Nickname: BangBang)loves music and can’t imagine any single day without it. Dancing makes her feel relaxed and powered at the same time.Does pointillism(painting with dots 0.1 mm), believes in energy. favorite quote “There are two rules for success...
1. Never reveal everything you know.”
2. Favorite phrase "peace and love"

 

 

Servus! My name is Dave, I am one of your new Hosts at Radijo Klubas. I am really looking forward for the next 10 Month! So, jump in and listen to Radijo klubas :D

One of my hobbys is Filming, thats also why i startet my Youtube channel about the  Gapyear i will do here! I am also very intrested in Politics and traveling around the world! I am in the Multimedia Team of the Aha-youth information, There i am one of the Photographer at the „Frageraum Politik“ (Questionroom Politics), at Big Openings like the Aha + card etc.

And if you want to know more just come and ask! I wont bite you ;)

IIp klasė tarptautiniame „Amara“ projekte vertė TED Talk subtitrus

IIp klasė tarptautiniame „Amara“ projekte vertė TED Talk subtitrus

2019-09-12

Nevyriausybinė organizacija Participatory Culture Foundation  (PCF) vykdo tarptautinį Amara projektą. Šios organizacijos misija – suteikti progą viso pasaulio žmonėms išgirsti skaitmeninėje erdvėje transliuojamą turinį. Daugybė puikių profesionalių lektorių ir žmonių, turinčių neįkainojamos gyvenimiškos patirties, dalijasi savo išgyvenimais ir įžvalgomis TED Talk scenoje. Deja, ne visi gali suprasti užsienio kalba pateikiamą informaciją. Participatory Culture Foundation tikslas – pritraukti kuo daugiau savanorių vertėjų, kurie galėtų šį turinį išversti į įvairiausias užsienio kalbas. 

Didždvario gimnazijos IIP klasės mokinių grupė, vadovaujama anglų k. mokytojos Kristinos Urbonienės, priėmė iššūkį dalyvauti šiame projekte ir iš anglų į lietuvių kalbą išvertė trijų   monologinių kalbų (TED Talk) subtitrus. Pirmoje kalboje „Bakterijos, kurios maitinasi plastiku“ mikrobiologė Morgan Vague dalijasi tyrimais apie bakterijas, kurios maitinasi plastiku taip padėdamos spręsti užterštumo problemą visame pasaulyje. Antroje kalboje „Miegas – jūsų slaptas ginklas“ miego specialistas Matt Walker pateikia faktus, kaip miego trukmė ir kokybė daro įtaką mūsų sveikatai. O trečioje  „Skaitmeninės būtybės, kurios atrodo kaip mes“ programuotojas Doug Roble debiutuoja su „DigiDoug“: pristato realaus laiko 3D vizualinį robotą, kuris panašus į jį patį. Valdomas inercinio judesių fiksuoklio, DigiDoug atkuria Doug veido išraiškas (ir netgi tai, kaip teka jo kraujas bei juda blakstienos) iki smulkiausių detalių.

Atliktas svarbus darbas, mokiniai džiaugiasi, kad galėjo ne tik patobulinti anglų kalbos įgūdžius, bet ir išbandyti labai specifinį vertėjo darbą. Smagu, kai tavo darbas įvertintas, ir tu supranti, kad prisidėjai prie visuomenės švietimo. Dabar dar daugiau žmonių galės išgirsti kalbas labai svarbiomis XXI a. piliečiams temomis.  

Keletas IIP klasės mokinių minčių apie dalyvavimą projekte:

„Įspūdingų ir motyvuojančių „TED-Talk“ kalbų vertimas į lietuvių kalbą – atsakingas ir kruopštus darbas. Atrodo, kad supranti žodį, bet tam tikrame kontekste jis reiškia visai ką kita. Todėl labai svarbu suprasti esmę ir neversti kiekvieno žodžio. Kai visi vertimo darbai buvo baigti, sekė ilgas koregavimo, stiliaus klaidų taisymo bei titrų sinchronizavimo procesas. Reikėjo techniškai sudėlioti sakinius taip, kad autorių žodžiai skambėtų kartu su lietuviškais titrais. Baigę darbą laukėme, kol patyrę vertėjai tekstą patikrins, pakoreguos ir patvirtins, jog galima titrus skelbti viešoje erdvėje. Esame nusiteikę nesustoti ir šiais mokslo metais parengsime titrus dar ne vienai kalbai. Taip tobulėjame ir judame pirmyn.“

Kviečiame Jus pasiklausyti įkvepiančių kalbų (įsijunkite lietuviškus subtitrus)

„Bakterijos, kurios maitinasi plastiku“

„Miegas – jūsų slaptas ginklas“

„Skaitmeninės būtybės, kurios atrodo kaip mes“

Kristina Urbonienė, anglų k. mokytoja

Mokymai apie veiksmingas komunikavimo priemones

Mokymai apie veiksmingas komunikavimo priemones

2019-09-12

Rugpjūčio 23-31 dienomis gimnazijos mokytojos: Lydija Dronova-Platbarzdė ir Inga Stonienė dalyvavo mokymuose „Effective Communication Tools for You(th)“, kurie buvo organizuoti jaunimo darbuotojams bei mokytojams mažame Slovakijos miestelyje Radava.

Mokymuose dalyvavo 30 žmonių net iš 14 Europos šalių. Kartu su kolegomis analizavome komunikacijos įtaką bei svarbą, aktyviai dalyvaudami organizatorių parengtose situacijose gilinomės į konfliktus, galinčius kilti dėl netinkamo bendravimo, aiškinomės, kuo skiriasi darbas grupėje bei komandoje, analizavome realias situacijas.

Daug dėmesio buvo skirta verbalinei komunikacijai, balso tonui bei intonacijai,  pristatyti neverbalinės, kūno kalbos ypatumai. Stebėjome bei analizavome realaus gyvenimo situacijas, sužinojome, jog labai daug galima pasakyti paprasčiausiu rankos paspaudimu pokalbio pradžioje (išbandėme tai praktiškai). Aptartos elektroninės komunikacijos priemonės, manipuliacija bendraujant, konfliktų sprendimas, empatija. Mokymų tikslas – gerinti komunikavimo įgūdžius.  Žaidėme simuliacinius vaidmenų žaidimus, atlikome įvairias užduotis daug diskutavome, rengėme prezentacijas, analizavome savo elgesį bei indėlį į grupės darbą.

Mokymai buvo nepaprastai naudingi ne tik dėl mokymų turinio, bet ir dėl užsimezgusių pažinčių, patirtų įspūdžių, įgytos patirties. 

Inga Stonienė, anglų k. mokytoja
 
 
IB'3

IB'3

2019-09-13

Rugėjo 7-osios popietę į mokyklą rinkosi Tarptautinio bakalaureato diplomo programos trečiosios laidos (IB'3) abiturientai, mokyklą baigę prieš dešimt metų. Nedrąsiai pravėrę mokytojų kambario duris, jaukiai susėdę prie stalo, besivaišindami kava ir sveikuolišku tortu buvę mokiniai dalijose įspūdžiais, džiaugsmais ir vargais, sukauptais per dešimtmetį nuo mokyklos baigimo. Apsilankymo metu teko atlikti aktyvią užduoti „10 metų – rask 10 skirtumų“, sukėlusią didžiulę emocijų ir prisiminimų bangą bei leidusią pamatyti, kuo gyvena mokykla šiuo metu. Buvo miela išgirsti jų gyvenimo ir sėkmės istorijas bei pasižadėjimą grįšti į mokyklą dažniau ir savo gerąja bei profesine patirtimi pasidalinti su dabartiniais gimnazijos mokiniais.

Rima Tamošiūnienė, Tarptautinio bakalaureato diplomo programos koordinatorė

Projektas „Modern Education in Science for Industry 4.0“

Projektas „Modern Education in Science for Industry 4.0“

2019-09-05

Rugsėjo 8–14 d. į ERASMUS+ programos 2 pagrindinio veiksmo Mokyklų mainų strateginės partnerystės projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0“ (Projekto Nr. 2018-1-CZ01-KA229-048103_3) klasių mainus išvyko III kl. mokiniai: Dovydas Stonys, Adelė Taujanskaitė, Karolina Raugalaitė, Urtė Jasnauskaitė, Kornelija Rusteikaitė, Gabija Kriščiūnaitė, mokytojos Daiva Bukelytė ir Aistė Veclovienė. Mainai vyksta La SalleBuen Consejo, Puerto Real (Ispanija) mokykloje. 

Daugiau apie projektą: Didždvario gimnazijos tinklalapyje ir projekto tinklalapyje.

Kviečiame!

2019-09-10

Narkotikų prevencija

Narkotikų prevencija

2019-09-11

ŠIUOLAIKIŠKA INTERNETO SVETAINĖ JAUNIMUI WWW.ASKRITISKAS.LT

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, reaguodamas į vyraujančias tendencijas, bei įvertinęs geriausią kitų šalių patirtį, sukūrė interaktyvią interneto svetainę jaunimui nuo keturiolikos metų – www.askritiskas.lt (turi ir mobilią versiją).

Primename, kad interneto svetainės turiniu siekiama tinkamai informuoti jauną žmogų, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas.Taip pat skatinti būti atviru bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi. Interneto svetainė turi 9 rubrikas, kuriose jaunuoliai gali rasti jiems aktualios informacijos pradedant informaciniais vaizdo klipais, filmų ar serialų rekomendacijomis, baigiant informacija apie galimybes gauti ar suteikti pagalbą draugui.

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-09-11
Rugsėjo 10 d.  tarptautiniai vokiečių kalbos diplomai DSD 1 (Das Deutsche Sprachdiplom I) B1 įteikti mūsų gimnazijos mokiniams: Severai Augustai Lukošaitytei, Jokūbui Ramašauskui, Nojui Dargiui, Agnei Babrauskaitei, o DSD 1 A2 Laurynui Jagučiui. Diplomus įteikė vokiečių kalbos kordinatorius Lietuvoje. A1 kalbinio lygio diplomas yra pirmasis sėkmingas vokiečių kalbos mokymosi žingsnis. Savo ruožtu DSD 1 diplomas yra vokiečių kalbos žinių įvertinimo A2 arba B1 lygiais įrodymas, plačiau atveriantis duris darbo galimybėms Lietuvoje ir užsienyje, taip pat studijoms šalyse, kuriose kalbama vokiškai (Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje).
Praėjusiais mokslo metais tarptautiniam vokiečių kalbos egzaminui DSD 1 ruošėsi ir puikiai jį išlaikė penki didždvariečiai, jiems padėjo vokiečių kalbos mokytoja Danguolė Kukla.
Sveikiname mokinius, kurie tobulėja ir nebijo iššūkių, linkime toliau sėkmingai mokytis ir kalbėti vokiškai!
 
Kvietimas į žygį

Kvietimas į žygį

2019-09-09

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras minėdamas  Europos judumo savaitę kviečia šeimas į rudeninį žygį! Turėsite puikią galimybę smagiai ir aktyviai praleisti laiką gamtoje su šeima ir bendraminčiais. Žygiuosime 9 km pažintiniais Kurtuvėnų regiono parko takais.

KADA? Rugsėjo 21 d. (šeštadienį) 9.00–15.00

KUR?  Žygio startas prie Kurtuvėnų svirno (Parko g. 1, Kurtuvėnai)

KAIP? Renginys NEMOKAMAS. Būtina išankstinė registracija.

REGISTRACIJĄ GALITE ATLIKTI:

- Užpildę anketą internetu https://forms.gle/F6kDzWNCd3inc9QU6

- Telefonu 867940133

Daugiau informacijos: http://www.sveikatos-biuras.lt/

 

            

 

Šiaulių Didždvario gimnazija, Vilniaus g. 188, LT- 76299 Šiauliai. Biudžetinė įstaiga, įmonės kodas: 190531375. Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centro Šiaulių filiale